הרוקחת טלי אנגור בתוכניתו של ד"ר שרון בר ניב ברדיו "קול הכנרת".

עדות הורים וחוות דעת אם לילד בן 6 בגמר טיפול.

ראיון ברדיו קול הכנרת. פורסם ב 25.08.2020

ואנחנו מצרפים כרגע לשיחה מטופלת של טלי אנגור, אמא של מטופל בעצם, לאמא קוראים סיון, אז… בוקר טוב לך סיון. בוקר אור. אני מודה לך מאוד שהסכמת להתראיין לתוכנית שלנו ולספר את חוות דעתך, אז בואי באמת תספרי לנו איך הגעתם לטלי, מה היה לפני שהגעתם לטלי ומה היה אחרי שהגעתם לטלי. אנחנו מקשיבים.

הרופא הציע לי שאלך לחפש פתרון במקום אחר

אוקי, אז הילד שלי בעצם אובחן בגיל מאוד צעיר, בגיל שנה וחמישה חודשים ומהר מאוד נחשפתי לעולם של הטיפול הביו רפואי ברשתות החברתיות ודרך עדויות הורים שדיברתי איתם והתחלנו להעמיק בנושא. לי אין כמובן את הכלים לטפל אז חיפשתי באמת איש מקצוע שייתן לי מענה בתחום הזה ונדדנו בין כל מיני אנשי מקצוע. לא מצאתי אף אחד שיכול לתת לי מענה מקצועי מקיף, היה מאוד לוקה בחסר כל העניין הזה. וגם פניתי לרופא משפחה והרופא משפחה אמר לי בצורה מאוד ברורה שלרפואה המודרנית הקונבנציונלית אין שום דבר להציע לי ושאני באמת אלך ואחפש מי שהוא שיכול לעזור.

ממש ככה במילים האלו ובאמת עברנו ממטופל כזה לאחר ובשלב מסוים נתקלנו בעשרות עדויות הורים באתר של טלי אנגור ואני מאוד שמחה שהגענו לטלי אנגור כי באמת גם הגעתי לאשת מקצוע שנותנת טיפול מא' ועד ת' ולא אילו הוראות ראשוניות ובזה מעבדים את הקשר והרבה מאוד לצערי נתקלתי גם בזה. ובאמת השיפורים מדברים בעד עצמם.

סיון, תתארי לנו בקצרה את חוות דעתך, איך נראו חייכם עד שהגעתם לטלי, עם מה התמודדתם, מול אילו תסמינים של אוטיזם התמודדתם?

בכל הרפרטואר, הילד אובחן בגיל שנה וחמש וזה התבטא בקושי לייצר אינטראקציה עם הסביבה, בקשר עין ירוד מאוד, חוסר מענה לשם שלו, כל מיני התנהגויות, התנהגויות אוטיסטיות אופייניות, שזה הליכה על קצות האצבעות, הסתובב סביב עצמו, מלקק את כפות הידיים שלו וחפצים. מאוד בתוך עצמו, חזרתי, רואה תוכניות טלוויזיה בלופ כל היום ואינטראקציות שהולכות ודועכות וזה כשאנחנו מטפלים בו כמובן גם עם מטפלים התנהגותיים ולאורך הדרך ראינו שיפורים אבל איך שהתחלנו את הטיפול עם טלי אנגור הרגשתי את הבוסט הרציני כמו שראיתי בעדויות הורים באתר שלה.

הייתה תחושה שהורדנו משקולות מהכתפיים של הילד.

כאילו שאני מורידה מהילד משקולות מהכתפיים ואני מאפשרת לו ללמוד בדרך הרבה יותר קלה, הרבה יותר קל לו. כי העניין החושי, הריכוז החושי משתפר ואתה רואה חדות מחשבתית יותר, יותר קל לו לשלוף מילים, יותר קל לו לחבר משפטים. החרדות שהיו לו התעדנו. אני יכולה להגיד שבפגישה הראשונה עם טלי מעבר לידע שהיא פרסה באופן שהשאיר אותנו קצת פעורי פה, היא באמת אחרי שהיא בנתה לו פרוטוקול היא אמרה שאחד הדברים שהיא רוצה להתמודד איתם זה הנושא של החרדה. באותה תקופה הוא היה בן 4 וכמה חודשים ועדיין לא הצלחנו לגמול אותו מחיתולים והייתה לו חרדה מאוד קשה בכל מה שקשור לאסלה.

ובאמת הדבר הראשון שטלי אנגור רצתה לטפל זה העניין של החרדה.

ואני זוכרת שהיא אמרה לי אני מאוד מקווה שמהר מאוד הוא יהיה גמול. באמת בזה הייתי סקפטית לגמרי והתחלנו את הפרוטוקול הראשון, אני זוכרת שמיד ראינו שיפורים מאוד מאוד יפים, כפי שראיתי בעדויות הורים באתר האינטרנט, הוא היה יותר חד, נהיה רגוע יותר, כל מיני התנהגויות שהיו לו התחילו לדעוך ואחרי חודש הרגשתי שהתנאים באמת הבשילו ואני יכולה להתחיל איתו איזה שהוא תהליך של גמילה ותוך שבוע הילד היה גמול. נכון שהייתה בזה עבודה התנהגותית, אבל אם היית אומר לי חודשיים קודם לכן שתצליחי לגמול את הילד שלך הייתי אומרת לך אין סיכוי. ופתאום הביטחון ואני רואה את הילד ואני מבינה שהוא מסוגל זה 100% מהטיפול של טלי אנגור.

אז הנה אני פונה לטלי אנגור במקביל, מה באמת כלל אותו פרוטוקול טיפול. האם היו אילו תוספי תזונה? איך הגעתם לאותו פרוטוקול טיפולי זה מאוד מסקרן אותנו.

דרך הבדיקות המקיפות, דרך הבדיקות המקיפות שהוא עבר. העברתי אותו מספר בדיקות מקיפות וזה בדיוק המפה הביוכימית שהתגלתה אצלו. כל מיני מפגי ספיגה שהיו לו, חוסרים, בעיות מטבוליות, הסתכלתי על כל המפה הזאת, ראיתי מה צריך לעשות, איך צריך לעשות וכמה צריך לעשות. ואז בניתי לו בדיוק את הפרוטוקול שמתאים לו ספציפית. ומכיוון שזה היה מדויק אז התוצאות לא אחרו להגיע.

כמה זמן אתם בטיפול אצל טלי אנגור? איך הילד היום, מה תפקודו? ספרי את חוות דעתך?

אני מגדירה את הילד שלי כילד בתפקוד בינוני גבוה, הוא משולב במסגרת רגילה, הוא עולה לכיתה א' רגילה, יש לו כמה קשרים חברתיים מאוד מאוד חזקים במסגרת, הוא ילד מדבר, מתקשר את הרצונות שלו, משחק עם האחים שלו בלי סוף. דרך אגב, אם אנחנו מדברים על העניין החברתי, כשעשינו את הפרוטוקול השני עם טלי, אז היא אמרה עשיו אני רוצה להתמקד בפן החברתי. עכשיו טלי אנגור עדות הוריםאתה יודע, זה נורא מוזר להכניס לילד כפית עם תוסף ולהגיד עכשיו הוא ישתפר חברתית, זה נשמע מאוד מנותק מהמציאות, ושוב, אני טיפוס סקפטי מטבעי והייתי גם פה סקפטית. ואני לא אשכח שבאמת אחרי שבועיים היה פתאום איזה חצי יום שהוא שיחק עם האחים שלו בבית שזה לא דבר שקרה לפני זה.

זה גרם לי להיזכר בעדויות הורים שראיתי לפני תחילת הטיפול.

אני יכולה להגיד, אנחנו מאז הילד משחק עם האחים שלו בבית, פחות לבד, הוא מחפש כל הזמן את החברה של האחים שלו, מבקש שישחקו איתו ובאמת הייתה עוד קפיצה שקרתה כשהתחלנו בפרוטוקול השני, זה היה בדיוק במקביל כשטלי אמרה, עכשיו אני רוצה לטפל בזה. וזה מדהים. זה מדהים, זה מראה כמה מדויק הטיפול.

אז אפשר לומר שחוות הדעת שלך על הטיפול של טלי אנגור מלמדת על שינוי חיים מקצה לקצה לטובה.

 

לגמרי, לגמרי, לגמרי.

סיון, אני מאוד מודה לך על חוות הדעת ועל שהסכמת להתראיין ואני מאחל לך ולכל ההורים שמתמודדים הרצף האוטיסטי שיהיה באמת בהצלחה.

אני ממליצה לכולם לצפות בעדויות הורים באתר האינטרנט ומאחלת לכל הילדים לקבל את הטיפול, זה הכי חשוב. אפשר לפנות לטלי אנגור לקבל סיוע שיכול מאוד להפחית את התסמינים של האוטיזם. אז אנחנו נפרדים ממך סיון, ושתהייה לך שבת שלום.

קראו עוד:

הבהרה – האמור מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד ואינו מחליף ייעוץ רפואי או טיפול תרופתי או טיפול המבוצע על ידי מטפל או רופא או מהווה המלצה לצורך טיפול פרטני.

ד"ר בר ניב מראיין את הרוקחת טלי אנגור