*הבהרה – אוטיזם אינו מחלה ומשכך מטרת הטיפול אינה לרפא אוטיזם אלא לנסות להפחית את תסמיניו. מטרת המידע באתר הינה הרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד ואין בו להוות תחליף לייעוץ רפואי, טיפול תרופתי או המלצה לצורך טיפול פרטני.

צפו בעדויות הורים שילדיהם עברו את השינוי.

מרכז C.A.T | הסיפור של Matteo

השינוי שחל בחייו של Montes Montes

Matteo Montes בן ה-4.5 מ Cincinnati ארצות הברית החל את הטיפול במרכז  C.A.T במהלך חודש דצמבר 2022. תוך חמישה חודשים, תסמיני האוטיזם שכללו בין השאר הליכה במעגלים, אי הבנת סיטואציות חברתיות, בעיות שינה ותסמינים התנהגותיים רבים ונוספים פחתו. Matteo החל להבין סיטואציות חברתית, לתקשר, לשחק עם ילדים אחרים ועבר קפיצת דרך ייחודית. אנו נרגשים וגאים לשתף את הסיפור של Matteo ועשרות תיעודי וידאו של הורים מישראל ומחו"ל המלמדים כיצד הבנה וטיפול נכון בתהליכים מטבולים לקויים במרכז C.A.T שינה את חיי ילדיהם ואת חיי משפחתם.

מריה - אמא לילד בן 4

בנה של מריה עבר שינוי דרמטי במהלך הטיפול, הוא החל להגיב ולהבין בקשות פשוטות, קשיי השינה מהם הוא סבל כל חייו חלפו כלא היו, התקשורת החברתית השתפרה וליאור החל לראשונה לקראת גיל 4 לשחק בצעצועים מותאמים לגילו ולבנות מגדלים מקוביות הדורשים ריכוז, תכנון והבנת המרחב.

אמא לילד בן 4

בגיל 1.8 שנים קיבלה האם את האבחון כי בנה הינו על הרצף האוטיסטי. התסמינים כללו תזזיתיות רבה, קשר עין מועט ובעיות קשב וריכוז והאם מספרת "שהוא לא היה יכול לשבת לשניה".

תוך מספר חודשים ספורים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T, קשר העין התחזק, הוורבליות התפתחה, המשחק הפך תואם גיל ורגוע ובאבחון נוסף שערכו הוריו התקבלה את הבשורה הטובה ביותר שיכלו לבקש – בנם אינו עוד על הרצף האוטיסטי!

אבא לילד בן 5

האב מתאר כי בטרם טיפול הוא חווה מבנו התקפים, התפרצויות זעם, תזזיתיות, ריצה מצד לצד, קשר עין חלקי ביותר. תוך חודשים ספורים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T התקפי הזעם פחתו כמעט לחלוטין, המשחק החל להתנרמל וקשר העין והתזזיתיות כמעט ונעלמו. 

סיון אמא לילד בן 5

כשסיון קיבלה מהגננת הודעות שבנה מתנהג באופן שונה מהרגיל היא פנתה לאבחון שבו נקבע שבנה הוא על הרצף.

תוך ארבעה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T, מרבית התסמינים פחתו באופן משמעותי וסיון מספרת בהתרגשות על השינוי "הילד היום מצליח להפיק מחשבה ביתר צלילות".

אילנית אמא לילד בן 5.5

בגיל שנה וחודשיים החלה אילנית להבחין בניתוקים, בהיות, קשיי קשב וריכוז. הטיפול במרכז C.A.T החל בגיל 4 ואילנית מספרת "הטיפול הזה שינה לבן שלי את איכות החיים שלו".

תוך ארבעה חודשים חל שיפור משמעותי בקשב ובריכוז, בוויסות החושי, בקשר העין, הניתוקים והבהיות פחתו, ההבנה השתפרה והשיחה הפכה קולחת. זיכרון השליפה השתפר ובנה של אילנית החל לשבת ברוגע, לצייר ציורים, לצבוע דפי צביעה ולכתוב לראשונה בחייו מספרים.

יבגני אבא לילדה בת ה 2.9

לקראת גיל 2.5 בתו של יבגני לא דיברה כלל, לא יצרה קשר עין, סבלה מקשיי שינה, בררנות באכילה, חוסר הבנת סיטואציות חברתיות ופחד מאנשים זרים.

תוך חודשים ספורים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T, בעיות השינה חלפו, קשר העין השתפר, הפחד מרעשים ומאנשים זרים חלף, הבררנות באכילה פחתה והחל משחק תואם גיל עם אחותה הצעירה וילדים אחרים.

שי -אב לילד בן 4.5

בגיל 1.5 אובחן הבן של שי על הרצף ולאורך מספר שנים הילד טופל באופן אינטנסיבי בשיטת ABA. לקראת גיל 4 הגיעו ההורים עם ילדם לטיפול במרכז C.A.T כשהילד עדיין לא גמול ועם בעיות תקשורת משמעותיות. 

תוך מספר חודשיים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T התחיל והסתיים תהליך הגמילה מטיטולים, חל שיפור ניכר בקוגניציה ובהתנהגות, הוורבליות השתפרה והחל משחק עם אחיו הבוגרים באופן מותאם גיל.

(*עדכון אוגוסט 2023 – בנו של שי סיים לימודי כיתה ג' בבית ספר רגיל!) 

עדי אמא לילד בן 5

בנה של עדי בל מתזזיתיות, חוסר שקט,  הימנעות ממשחק עם ילדים אחרים, התקפי זעם וקשר עין חלקי.

תוך מספר חודשים מתחילת הטיפול  במרכז C.A.T בנה הפך לרגוע, ממוקד, הוא אינו רץ יותר ממקום למקום ללא סיבה, קשר העין השתפר, הוא מגלה עניין ומבין סיטואציות חברתיות. התקפי הזעם חלפו ובמקומם החל לגלות עניין במשחק עם ילדים אחרים, לחקות תנועות, לשחק משחק פונקציונלי ולאחרונה אמר בפעם הראשונה לאימו "אני אוהב אותך".

אבי -אב לילדה בת 6

בתו של אבי סבלה מבעיות שינה מורכבות, רגישות משמעותית לרעשים, קשר עין חלקי, סף תסכול נמוך, בעיות קשב וריכוז ונהגה ללקק חומרים לא אכילים, 

לאחר טיפול של מספר חודשים במרכז C.A.T, בעיות השינה כמעט ונעלמו, סף התסכול עלה, הרגישות לרעשים נעלמה והקשב והריכוז השתפרו, בתו החלה ליישם הוראות פשוטות ואבי מספר בהתרגשות: "אין מצב שאני אקרא לה בואי תני לאבא חיבוק והיא לא תבוא…", "היא ממש כמו ילדה רגילה לחלוטין, אני גיליתי את הילדה שלי מחדש".

תמר - אמא לילד בן 8

תמר מספרת שלפני הטיפול היא לא יכלה לצאת עם בנה אפילו לגן שעשועים כי הוא היה יכול לדחוף ילדים אחרים ולא הבין את משמעות המעשים כלפיהם עד כדי סכנה. היום תמר מטיילת עם בנה בקניונים, גימבורי, גן ילדים. היא משתפת שהוא מביע את השמחה וכמה כיף לו. שיתוף הפעולה השתפר באופן דרמטי. בנה החל להגיב לבקשות ולבטא אהבה. החרדות והתקפי זעם נעלמו, צוות בית הספר משתהה נוכח השינויים המשמעותיים ותמר מתרגשת עד עמקי נשמתה לספר ולשתף.

דניאל -אבא לילד בן 3

בגיל 1.10 הבן של דניאל אובחן על הרצף עם תסמינים כבעיות שינה קשות, קשר עין חלקי, הטחת ראש ברצפה, אי הבנת בקשות פשוטות, חוסר יכולת לאכול לבד, תסכול רב וסירוב למגע או לקשר.

תוך חמישה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T קשר העין הפך לרציף ויציב, השינה הפכה לרציפה, הילד החל לראשונה לאכול באופן עצמאי, להקשיב להוריו, לבצע בקשות פשוטות, התקפי הזעם חלפו והתחלפו ביכולת משמעותית של יצירת קשרים חברתיים.

מירב אמא לילד בן 5

בנה של מירב הגיע לטיפול עם תסמנים מורכבים. תוך מספר חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T הוא החל להסביר את רצונותיו, קשר העין השתפר, הגננת מדווחת כי בעיות הקשב והריכוז פחתו, הרצון להיות בקשר ולהרחיב את מעגל החברים גדל ואימו נפעמת מהשינוי שחל.

מאיה - רוקחת ואם לילד בן 4.5

כשבנה של מאיה החל לסבול מהתקפי זעם, התעלמות מהוראות פשוטות, חוסר תגובה לכאב, עיכוב בשליפת משפט, בעיות שינה קשות וחוסר יכולת להרגיע את עצמו היא פנתה למרכז C.A.T

תוך שבוע מתחילת הטיפול מאיה החלה לראות ניצוצות של שינוי. בנה החל להקשיב, החל לתקשר באופן מיטבי עם אחותו, סף הכאב עלה, השינה השתפרה באופן דרמטי והתפקוד חזר לתקין.

כפיר ועירית - הורים לילד בן 3

בנם של כפיר ועירית אובחן על הרצף בגיל שנתיים. הוא סבל מקשר עין חלקי, ניתוקים, בהיות ורצון להתבודד. תוך חמישה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T חל שיפור במשחק עם ילדים אחרים, קשר העין השתפר, הוא מבין יותר סיטואציות חברתיות, רגוע, נוכח והניתוקים והבהיות התחלפו באקטיביות.

אבא לילד בן 5

לפני תחילת הטיפול במרכז C.A.T זוהו תסמינים של חוסר רוגע, תזזיתיות, חוסר וורבליות, ותסכול.

לאחר הטיפול הוורבליות השתפרה בהיקף של 70%. והאב מספר: "פשוט צריך לראות את הילד חצי שנה לפני ועכשיו. זה משהוא מדהים".

דניאל - אב לילד בן 12

תוך שנה מתחילת הטיפול חל שיפור  משמעותי ברמת הקשב והריכוז של ילד בן 12, חל שיפור ביכולת הלימוד בבית הספר, היכולת להתרכז בשיעורים עלתה, קשר העין השתפר, הדיבור החזרתי והקבעוני הפסיק. המורים בית הספר מציינים את השינוי ומתרשמים שהלמידה הפכה למשמעותית ושאוצר המילים התרחב וגדל. 

לאון - אב לילד בן 4

בנו של לאון אובחן על הרצף בגיל שנתיים וארבעה חודשים. הוא הפסיק לדבר לחלוטין, ההתפתחות הייתה מאוד איטית, קשר העין היה חלקי, הוא הסתגר, התבודד.

תוך חמישה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T חל שיפור משמעותי, הרוגע חזר, התחיל משחק תואם גיל, משחק עם האחים, קשר העין השתפר. לאון מספר: "אנחנו פשוט חזרנו לחיים רגילים, קיבלנו את הילד בחזרה"

כרמל - אם לילד בן 3.5

בנה של כרמל אובחן בגיל 3. הוא לא דיבר, סבל מקושי ב"מעברים" בין מקומות ומהתקפי בכי וזעם. הוא לא השתתף בפעילויות בגן וסבל מחרדות.

תוך שלושה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T, החרדות נעלמו לחלוטין, חרדת הנטישה נעלמה, הוורבליות השתפרה, הוא החל לומר משפטים שלמים, צוות הגן נדהם לראות את השינויים. כרמל מספרת "התקשרה אלי הגננת ואמרה, כרמל זה מדהים, הוא נהיה עצמאי בגן, הוא קם לכל הפעילויות ביוזמתו ואנחנו כבר לא צריכים לגרור אותו לפעילויות".

דלאל אם לנערה בת 17

בתה של דלאל הגיעה למרכז C.A.T בגיל 16 עם עיכובים התפתחותיים משמעותיים.

תוך חודש אחד מתחילת הטיפול התקשורת החברתית השתפרה ודלאל מאושרת לשתף.

אירנה - אם לילד בן 3

בנה של אירנה אובחן בגיל 2.2 על הרצף האוטיסטי. הוא התאפיין בבררנות באכילה, שינה לא רציפה, בעיות קשב וריכוז, סף תסכול נמוך, תזזיתיות, קשר עין חלקי וחוסר הבנה של בקשות פשוטות.

לאחר חודש של טיפול במרכז C.A.T בעיות השינה נעלמו לחלוטין. במהלך החודשים שלאחר מכן התזזיתיות פחתה משמעותית, הוא החל לומר מילים בהקשר הנכון, קשר העין השתפר, ההבנה השתפרה, סף התסכול עלה ואירנה מאושרת.

אבי -אב לילדה בת 6

בתו של אבי סבלה מבעיות שינה מורכבות, רגישות משמעותית לרעשים, קשר עין חלקי, סף תסכול נמוך, בעיות קשב וריכוז ונהגה ללקק חומרים לא אכילים, 

לאחר טיפול של מספר חודשים במרכז C.A.T, בעיות השינה כמעט ונעלמו לחלוטין, סף התסכול עלה, הרגישות לרעשים נעלמה והקשב והריכוז השתפרו. היא החלה ליישם הוראות פשוטות ואבי מספר בהתרגשות: "אין מצב שאני אקרא לה בואי תני לאבא חיבוק והיא לא תבוא…", "היא ממש כמו ילדה רגילה לחלוטין, אני גיליתי את הילדה שלי מחדש".

אמא לילד בן 8

בגיל שנתיים אובחן בנה של האם על הרצף, הוא התבודד, סבל מבעיות שינה משמעותית, כמעט לא שיחק עם אחיו והיה חסר שקט

לאחר טיפול במשך מספר חודשים במרכז C.A.T  הוא החל משחק עם אחיו, בעיות השינה נעלמו והשינה הפכה רציפה, הקשר עם הסביבה השתפר והחל להביע רגשות. השיפור ניכר בבית הספר אשר עדכן ההורים כי בנם למד לזהות את כל האותיות, החל לספור עד עשר והוא יותר מרוכז במהלך השיעורים