*הבהרה – אוטיזם אינו מחלה ומשכך מטרת הטיפול אינה לרפא אוטיזם אלא לנסות להפחית את תסמיניו. מטרת המידע באתר הינה הרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד ואין בו להוות תחליף לייעוץ רפואי, טיפול תרופתי או המלצה לצורך טיפול פרטני.

צפו בעדויות הורים שילדיהם עברו את השינוי.

מריה - אמא של ליאור בן ה-4

ליאור עבר שינוי דרמטי במהלך הטיפול, הוא החל להגיב ולהבין בקשות פשוטות, קשיי השינה מהם הוא סבל כל חייו חלפו כלא היו, התקשורת החברתית השתפרה וליאור החל לראשונה לקראת גיל 4 לשחק בצעצועים מותאמים לגילו ולבנות מגדלים מקוביות הדורשים ריכוז, תכנון והבנת המרחב.

אמא של יאיר בן ה-4

בגיל 1.8 שנים יאיר אובחן על הרצף האוטיסטי. הוא התאפיין בתזזיתיות רבה, קשר עין מועט ובעיות קשב וריכוז. אימו מספרת "שהוא לא היה יכול לשבת לשניה".

תוך שלושה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T, קשר העין התחזק, יאיר התחיל לדבר ולהשתמש במילים שהוא מעולם לא אמר אותם קודם לכן, לשבת באופן רגוע, לשחק במשחקים ולתקשר. באבחון נוסף שערכו הוריו הם קיבלו את הבשורה הטובה ביותר שיכלו לבקש – יאיר אינו עוד על הרצף האוטיסטי!

אבא של מירון בן ה-5

לפני הטיפול מירון סבל מהתקפים, התפרצויות זעם, תזזיתיות, ריצה מצד לצד, קשר עין חלקי ביותר. תוך שלושה וחצי חודשים בלבד מתחילת הטיפול במרכז C.A.T התקפי הזעם פחתו כמעט לחלוטין, מירון החל לשחק עם אחיו וקשר העין והתזזיתיות כמעט נעלמה. 

סיון אמא לילד בן 5

כשסיון קיבלה מהגננת הודעות שבנה מתנהג באופן שונה מהרגיל היא פנתה לאבחון שבו נקבע שבנה הוא על הרצף.

תוך ארבעה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T, מרבית התסמינים פחתו באופן משמעותי וסיון מספרת בהתרגשות על השינוי "הילד היום מצליח להפיק מחשבה ביתר צלילות".

אילנית אמא לילד בן 5.5

בגיל שנה וחודשיים החלה אילנית להבחין בניתוקים, בהיות, קשיי קשב וריכוז. הטיפול במרכז C.A.T החל בגיל 4 ואילנית מספרת "הטיפול הזה שינה לבן שלי את איכות החיים שלו".

תוך ארבעה חודשים חל שיפור משמעותי בקשב ובריכוז, בוויסות החושי, בקשר העין, הניתוקים והבהיות פחתו, ההבנה השתפרה והשיחה הפכה קולחת. זיכרון השליפה השתפר ובנה של אילנית החל לשבת ברוגע, לצייר ציורים, לצבוע דפי צביעה ולכתוב לראשונה בחייו מספרים.

יבגני אבא של עדי בת ה 2.9

עדי אובחנה על הרצף בגיל 2.5. היא לא דיברה כלל, לא יצרה קשר עין, סבלה מקשיי שינה משמעותיים, הייתה בררנית באכילה, לא הבינה סיטואציות חברתיות ופחדה מאנשים זרים.

תוך חודשים ספורים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T, בעיות השינה חלפו לחלוטין, קשר העין השתפר, הפחד מרעשים ומאנשים זרים חלף, הבררנות באכילה פחתה והחל משחק תואם גיל עם אחותה הצעירה וילדים אחרים.

שי -אב לילד בן 4.5

בגיל 1.5 אובחן הבן של שי על הרצף ולאורך מספר שנים הילד טופל באופן אינטנסיבי בשיטת ABA. לקראת גיל 4 הגיעו ההורים עם ילדם לטיפול במרכז C.A.T כשהילד עדיין לא גמול ועם בעיות תקשורת משמעותיות. 

תוך מספר חודשיים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T התחיל והסתיים תהליך הגמילה מטיטולים, חל שיפור ניכר בקוגניציה ובהתנהגות, הוורבליות השתפרה והחל משחק עם אחיו הבוגרים באופן מותאם גיל.

(*עדכון אוגוסט 2021 – בנו של שי סיים לימודי כיתה א' בבית ספר רגיל!) 

עדי אמא של אריאל בן ה-5

אריאל סבל מתזזיתיות, חוסר שקט,  הימנעות ממשחק עם ילדים אחרים, התקפי זעם וקשר עין חלקי.

תוך מספר חודשים מתחילת הטיפול  במרכז C.A.T אריאל הפך לרגוע, ממוקד, הוא אינו רץ יותר ממקום למקום ללא סיבה, קשר העין השתפר, אריאל מגלה עניין ומבין סיטואציות חברתיות. התקפי הזעם חלפו ובמקומם אריאל החל לגלות עניין במשחק עם ילדים אחרים, לחקות תנועות, לשחק משחק פונקציונלי ולאחרונה אמר בפעם הראשונה לאימו "אני אוהב אותך".

אבי -אבא של טליה בת ה-6

טליה סבלה מבעיות שינה מורכבות, רגישות משמעותית לרעשים, קשר עין חלקי, סף תסכול נמוך, בעיות קשב וריכוז ונהגה ללקק חומרים לא אכילים, 

לאחר טיפול של מספר חודשים במרכז C.A.T, בעיות השינה של טליה כמעט ונעלמו לחלוטין, סף התסכול עלה, הרגישות לרעשים נעלמה והקשב והריכוז השתפרו. טליה החלה ליישם הוראות פשוטות ואבי מספר בהתרגשות: "אין מצב שאני אקרא לה בואי תני לאבא חיבוק והיא לא תבוא…", "היא ממש כמו ילדה רגילה לחלוטין, אני גיליתי את הילדה שלי מחדש".

תמר - אמא של לירואי

תמר מספרת שלפני הטיפול היא לא יכלה לצאת עם לרואי אפילו לגן שעשועים כי הוא היה יכול לדחוף ילדים אחרים ולא הבין את משמעות המעשים כלפיהם עד כדי סכנה. היום תמר מטיילת עם בנה בקניונים, גימבורי, גן ילדים. לירואי מביע את השמחה וכמה כיף לו. שיתוף הפעולה השתפר באופן דרמטי. לרואי החל להגיב לבקשות של תמר ולבטא אהבה. גם חרדות והתקפי זעם נעלמו, צוות בית הספר משתהה נוכח השינויים המשמעותיים ותמר מתרגשת עד עמקי נשמתה לספר ולשתף.

דניאל -אבא לילד בן 3

בגיל 1.10 הבן של דניאל אובחן על הרצף עם תסמינים כבעיות שינה קשות, קשר עין חלקי, הטחת ראש ברצפה, אי הבנת בקשות פשוטות, חוסר יכולת לאכול לבד, תסכול רב וסירוב למגע או לקשר.

תוך חמישה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T קשר העין הפך לרציף ויציב, השינה הפכה לרציפה, הילד החל לראשונה לאכול באופן עצמאי, להקשיב להוריו, לבצע בקשות פשוטות, התקפי הזעם חלפו והתחלפו ביכולת משמעותית של יצירת קשרים חברתיים.

מירב אמא של יריני בן ה-5

יריני הגיע לטיפול עם תסמנים מורכבים. תוך מספר חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T יריני החל להסביר את רצונותיו, קשר העין השתפר, הגננת מדווחת כי בעיות הקשב והריכוז פחתו, יריני יושב בגן סביב השולחן עם רצון עז להשתתף ולהיות חלק מהקבוצה בגן. הרצון שלו להיות בקשר ולהרחיב את מעגל החברים גדל ואימו מתקשה להאמין לשינוי שחל.

מאיה - רוקחת ואם לילד בן 4.5

כשבנה של מאיה החל לסבול מהתקפי זעם, התעלמות מהוראות פשוטות, חוסר תגובה לכאב, עיכוב בשליפת משפט, בעיות שינה קשות וחוסר יכולת להרגיע את עצמו היא פנתה למרכז C.A.T

תוך שבוע מתחילת הטיפול מאיה החלה לראות ניצוצות של שינוי. בנה החל להקשיב, החל לתקשר באופן מיטבי עם אחותו, סף הכאב עלה, השינה השתפרה באופן דרמטי והתפקוד חזר לתקין.

כפיר ועירית - ההורים של ליאור בן ה-3

ליאור אובחן על הרצף בגיל שנתיים. הוא סבל מקשר עין חלקי, ניתוקים, בהיות ורצון להתבודד. תוך חמישה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T חל שיפור במשחק של ליאור עם ילדים אחרים, קשר העין השתפר, הוא מבין יותר סיטואציות חברתיות, רגוע, נוכח והניתוקים והבהיות התחלפו באקטיביות.

אבא לליאו שלמה בן ה 5

לפני תחילת הטיפול במרכז C.A.T ליאו שלמה היה לא רגוע, קופץ, תזזיתי, לא דיבר, לא הבין בקשות פשוטות והיה מתוסכל.

לאחר הטיפול ליאו שלמה רגוע, הוורבליות השתפרה בהיקף של 70%. והאב מספר: "פשוט צריך לראות את הילד חצי שנה לפני ועכשיו. זה משהוא מדהים".

דניאל - אב לילד בן 12

תוך שנה מתחילת הטיפול חל שיפור  משמעותי ברמת הקשב והריכוז של ילד בן 12, חל שיפור ביכולת הלימוד בבית הספר, היכולת להתרכז בשיעורים עלתה, קשר העין השתפר, הדיבור החזרתי והקבעוני הפסיק. המורים בית הספר מציינים את השינוי ומתרשמים שהלמידה הפכה למשמעותית ושאוצר המילים התרחב וגדל. 

לאון - אב לילד בן 4

בנו של לאון אובחן על הרצף בגיל שנתיים וארבעה חודשים. הוא הפסיק לדבר לחלוטין, ההתפתחות הייתה מאוד איטית, קשר העין היה חלקי, הוא הסתגר, התבודד.

תוך חמישה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T חל שיפור משמעותי, הרוגע חזר, התחיל משחק תואם גיל, משחק עם האחים, קשר העין השתפר. לאון מספר: "אנחנו פשוט חזרנו לחיים רגילים, קיבלנו את הילד בחזרה"

כרמל - אם לילד בן 3.5

בנה של כרמל אובחן בגיל 3. הוא לא דיבר, סבל מקושי ב"מעברים" בין מקומות ומהתקפי בכי וזעם. הוא לא השתתף בפעילויות בגן וסבל מחרדות.

תוך שלושה חודשים מתחילת הטיפול במרכז C.A.T, החרדות נעלמו לחלוטין, חרדת הנטישה נעלמה, הוורבליות השתפרה, הוא החל לומר משפטים שלמים, צוות הגן נדהם לראות את השינויים. כרמל מספרת "התקשרה אלי הגננת ואמרה, כרמל זה מדהים, הוא נהיה עצמאי בגן, הוא קם לכל הפעילויות ביוזמתו ואנחנו כבר לא צריכים לגרור אותו לפעילויות".

אירנה - אם לילד בן 3

בנה של אירנה אובחן בגיל 2.2 על הרצף האוטיסטי. הוא התאפיין בבררנות באכילה, שינה לא רציפה, בעיות קשב וריכוז, סף תסכול נמוך, תזזיתיות, קשר עין חלקי וחוסר הבנה של בקשות פשוטות.

לאחר חודש של טיפול במרכז C.A.T בעיות השינה נעלמו לחלוטין. במהלך החודשים שלאחר מכן התזזיתיות פחתה משמעותית, הוא החל לומר מילים בהקשר הנכון, קשר העין השתפר, ההבנה השתפרה, סף התסכול עלה ואירנה מאושרת.

כיצד הכל התחיל

עד לפני כמה שנים חיי היו רגילים ושלווים, עבדתי ככימאית ורוקחת וכל קשר ביני לבין המילה "אוטיזם" היה מקרי לחלוטין עד שהכל השתנה. בגיל שנה ושבעה חודשים, ביתי הקטנה הידרדרה לתהומות האוטיזם. היא הפסיקה לתקשר. מכאן ואילך חיי השתנו לחלוטין!

דלאל אם לנערה בת 17

בתה של דלאל הגיעה למרכז C.A.T בגיל 16 עם עיכובים התפתחותיים משמעותיים.

תוך חודש אחד מתחילת הטיפול התקשורת החברתית השתפרה ודלאל מאושרת לשתף.

אבא לליאו שלמה בן ה 5

לפני תחילת הטיפול במרכז C.A.T ליאו שלמה היה לא רגוע, קופץ, תזזיתי, לא דיבר, לא הבין בקשות פשוטות והיה מתוסכל.

לאחר הטיפול ליאו שלמה רגוע, הוורבליות השתפרה בהיקף של 70%. והאב מספר: "פשוט צריך לראות את הילד חצי שנה לפני ועכשיו. זה משהוא מדהים".

אבי -אבא של טליה בת ה-6

טליה סבלה מבעיות שינה מורכבות, רגישות משמעותית לרעשים, קשר עין חלקי, סף תסכול נמוך, בעיות קשב וריכוז ונהגה ללקק חומרים לא אכילים, 

לאחר טיפול של מספר חודשים במרכז C.A.T, בעיות השינה של טליה כמעט ונעלמו לחלוטין, סף התסכול עלה, הרגישות לרעשים נעלמה והקשב והריכוז השתפרו. טליה החלה ליישם הוראות פשוטות ואבי מספר בהתרגשות: "אין מצב שאני אקרא לה בואי תני לאבא חיבוק והיא לא תבוא…", "היא ממש כמו ילדה רגילה לחלוטין, אני גיליתי את הילדה שלי מחדש".

אמא של אבישי בן ה-8

אבישי אובחן בגיל שנתיים על הרצף, הוא התבודד, סבל מבעיות שינה משמעותית, כמעט לא שיחק עם אחיו והיה חסר שקט

לאחר טיפול במשך מספר חודשים במרכז C.A.T  הוא החל משחק עם אחיו, בעיות השינה נעלמו והשינה הפכה רציפה, הקשר עם הסביבה השתפר ואבישי החל להביע רגשות. השיפור ניכר בבית הספר אשר עדכן ההורים כי תוך תקופה קצרה אבישי למד לזהות את כל האותיות, החל לספור עד עשר והוא יותר מרוכז במהלך השיעורים